Güvenli Bir Dijital Platform Var ve Ücretsiz Desek?

Sessiz sedasız Mayıs ayı itibari ile bir dijital platform yayın hayatına başladı. İlk başladığında belirli sayıda dizi ve film ile sakin bir şekilde başladıktan kısa bir süre sonra meraklıların takibi bırakamadığı, izledikçe de içerik sayılarının hızlı bir şekilde arttığı ciddi bir platform haline dönüşmüş durumda. Her geçen hafta biraz daha bu içeriklerin türleri ve sayıları artmaya devam ediyor.

Bu dijital platformun adı ‘Tabii’. Akıllara bir sürü soru gelmekte doğal olarak. Tabii kimin? Tabii gerçekten ücretsiz mi? Tabii’ye nasıl ulaşırım ve nerelerden izleyebilirim? Tabii’nin içerisinde hangi tür içerikler var? Şimdi bunların cevabını sırasıyla verelim.

Öncelikle Tabii yerli bir dijital platform ve bunu hazırlayan kurum ise TRT. Bu son cümleyi duyunca sıkıcı, eski kafalı birkaç içerik olabileceği önyargısını hemen kafanızdan atın. Bu dijital platform TRT’nin ve her yaş gurubuna hitap edebilecek içeriklere sahip. Diziler, filmler, belgeseller, çocuklara ve gençlere hitap edebilecek birçok içeriğe sahip.

Aynı zamanda TRT’de izlenme rekorları kıran eski dizi ve filmleri bulabilmeniz de cabası. Nostalji severlere yönelik birçok içerik içerisinde mevcut. Oldukça güzel temalara sahip ama her kanal veya platformda bulamayacağınız yabancı filmler de içerisinde mevcut.

Platform menü itibariyle oldukça sade ve anlaşılır bir şekilde. Ayrıca izlediğiniz film veya diziyi tekrar girdiğinizde kaldığı yerden takip edebilme özelliği de sunmakta. Dil ve altyazı seçenekleri birçok platformda olduğu gibi burada da var.

Tabii’yi ister bilgisayarınıza ister tabletinize isterse de cep telefonunuza kurabilirsiniz. Uygulama yüklemeden de izlemek isterseniz sadece üye olmanız yeterli ve tarayıcınızdan da takip edebilirsiniz. Bu uygulama henüz daha ücretsiz ve denemenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Ne zaman ücretli olacağı hakkında kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte takip edenlerin birçoğunun ücretli olduğunda da kullanacakları öngörülmekte.

Tabii dijital platformun en önemli özelliği ise çocukların ve gençlerin olumsuz etkilenebileceği içeriklerden uzak durmalarıdır. Beden ve ruh sağlıklarını tehlikeye atacak bir yayın politikası gütmediklerinden dolayı çocuklarınızı gönül rahatlığı ile baş başa bırakabilirsiniz. Tüm aile ile beraber karşısına kurulabilirsiniz.

Çok kısa bir süre önce hayata geçmesine rağmen birkaç yapım fenomen olmaya aday gibi görünüyor. Ayrıca birçok dizide ülkemizin tanınmış iyi oyuncularını bulabileceksiniz. Sadece kendisinde olan içerikler oldukça profesyonel kişiler ve yapımcılar tarafından yapılmakta.

En fazla dikkat çeken birkaç içeriği sizlerle paylaşalım. Kuzgun, Metamorfoz, Yeşildeniz Milenyum, Son gün, Kapı, Modern doğu masalları, İbn-Sina ve Rumi gibi daha birçok içerik mevcut. Neredeyse her hafta yeni bir dizi veya ödüllü film platformda sizi bekliyor oluyor.

Birçok kullanıcının bu kadar zengin içeriğe ve seçeneğe sahip Tabii’nin ücretli hale geçmesi durumunda aylık aboneliğinin ne kadar olacağı en büyük merakları. Keyifli seyirler…

BENZER İÇERİKLER

23.32 Saat Anlamı Nedir?

Binlerce yıldır dünya üzerinde birçok zaman ölçme aleti kullanılmıştır. Her kullanılan zaman ölçme aleti sadece saatin kaç olduğunu...

Odun Külü Bahçeye Atılır Mı?

Son yıllarda doğaya ve kır hayatına olan ciddi yönelimle beraber doğada yaşamanın gereklilikleri ve unutulan bazı köy hayatı...

Epikürizm Nedir? Epikür Kimdir? Epikürcüler Neyi Savunur?

Epikür düşünce veya epikürizm kendi içinde ilginç anlamlar barındıran bazı düşüncelere göre de birbiriyle çelişiyormuş gibi gözüken, özellikle...

Tourette Sendromu Nedir? Tedavisi Var Mı?

Tourette Sendromu diğer adıyla Tik Hastalığı olarak da bilinmekte olup basite alınabilecek bir rahatsızlık değildir. Tik, ülkemizde basit...