Saatlerin Anlamı Ve Şifreleri

Tarihin ilk dönemlerinden itibaren zaman ve zamanı ölçme aracı olarak kullanılan saatler düşündüğümüzün dışında aslında başka anlamlar da içeriyor mu? Saat kullanılmaya başladığından beri sadece belli şeyleri ölçmemiş istekleri, arzuları, hayalleri, ayrılığı, kavuşmayı veya daha büyük genel konuları anlatmakta, yorumlamakta da kullanılmıştır. Bu şekilde zaman dilimlerine anlam yüklemek gibi başka birçok şeye de insanlar çeşitli anlamlar yükleyip yorumlamaya çalışmışlardır.

Kısıtlı bir şekilde takip edeni olan saatlerin anlamlandırılması ve yorumlanması özellikle sosyal medyanın yoğun kullanıldığı günümüzde büyük kitleler halinde takip edilir hale gelmiştir. Saatlerin anlamına merak saldıysanız ve bu konuda henüz herhangi bir şey bilmiyorsanız şu soruların cevabını birlikte bulalım.

Saatlerin anlamı her yıl farklılık içeriyor mu? Saatler nasıl yorumlanır? Tek saatler nedir? Çift saatler nedir? Aynı saatler nedir? Ters saatler nedir? Saatlerin anlamı olumlu mu, olumsuz mu oluyor? 2023 yılı saat yorumları nedir? Gibi birçok soruya cevap bulmaya çalışıp yorumlarına bakalım.

ÇİFT SAATLERİN ANLAMI (2023)

Gün içinde denk gelinen çift saatler (00:00, 01:01, 02:02, 10:10, 17:17, 20:20, 23:23 gibi) 24 adetten oluşmakta olup bunların yorumlarına bakalım.

00:00 Saatinin Anlamı: Eğer saate baktığınızda 00:00’ı görmüş iseniz sevdiğiniz kişinin sizi düşündüğünü veya rüyasında gördüğünü simgelemektedir. Aynı zamanda zorluklarla baş edebilecek bir gücün kendisinde olduğu yorumu da yapılmaktadır.

01:01 Saatinin Anlamı: Etrafınızda sizin henüz farkına varmadığınız birinin sizi sevdiğini simgelemektedir. İş hayatında özveri ve kariyeri de anlatmaktadır.

02:02 Saatinin Anlamı: Kendinizi önemseme anlamı ve kararsızlığı simgelemektedir. Aynı zamanda sevdiğiniz kişinin de sizden hoşlandığını ama bu konuda çekingen olduğunu da anlatmaktadır.

03:03 Saatinin Anlamı: Birlikte olduğunuz veya birlikte bir şeyler paylaştığınız kişi size âşık olmaya ve bağlılık seviyesinin her geçen gün artmaya başladığını simgelemektedir.

04:04 Saatinin Anlamı: Etrafınızda yani hayatınızda var olan biri sizi her şeyden çok önemsemekte ve hayatını size göre şekillendirmekte olduğunun karşılığıdır. Aynı zamanda sorumluluktan kaçınmayan büyük işlerin insanı olduğunuzu da simgelemektedir.

05:05 Saatinin Anlamı: Sizden birinin nefret ettiği anlamına gelmekte olup olumsuz bir saat olarak adlandırılmaktadır. Yanlışlarınıza odaklanıp hatalarınızı telefi etme çabasına girmeniz tavsiye edilmektedir.

06:06 Saatinin Anlamı: Bu saati gördüğünüzde o gün veya ertesi günün sizi oldukça zorlayacak bir gün olduğunu simgelemektedir. Aynı zamanda alacağınız tekliflerin o gün çok olumlu olmayacağı anlamı da taşımaktadır.

07:07 Saatinin Anlamı: İster evli olun ister sevgili olun karşınızdaki kişinin sizden bir çocuk yapmak istediğini simgelemektedir.

08:08 Saatinin Anlamı: O gününüzün gayet güzel geçeceğinin simgesi olup sevdiğiniz birinden kahvaltı teklifi alabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bu saat aynı zamanda o gün dikkat anlamı da taşımakta olup gün içerisinde dikkatli ve ölçülü hareket etmenin daha doğru olacağına önem atfetmektedir.

09:09 Saatinin Anlamı: Olumsuz bir anlam içermekte olup çevrenizde sevdiğiniz birinin size olumsuz bir şeyler söyleyecek olduğunu anlatmaktadır. Bu yüzden de kendi moralinizi yüksek tutacak bir psikolojiyi kendinize hazırlamanızda fayda olacaktır.

10:10 Saatinin Anlamı: Sevdiğiniz kişinin bulacağı ilk fırsatta sizden kopmak, ayrılmak istediğini simgelemektedir. Bu yüzden ilişkinizi gözden geçirip devamını istiyorsanız doğru adımları hızlıca atmanız önerilmektedir.

11:11 Saatinin Anlamı: Sizi sürpriz bir hediyenin beklediğini simgelemektedir. Sevdiğiniz birinin size vereceği küçük bir hediye ile mazideki güzel anıları canlandıracağı anlamı içermektedir. İş dünyanızda amaçladığınız büyük hedeflere ulaşacak olduğunuza da anlatmaktadır.

12:12 Saatinin Anlamı: Sevdiğiniz kişinin ister kız ister erkek olsun sizi ailesine anlatacağını simgelemektedir. Yani aşk hayatınızın yeni bir dönemece girecek ve mutluluk seviyenizin yükselecek olduğu anlamı taşımaktadır.

13:13 Saatinin Anlamı: Size karşı oldukça yoğun hislere sahip birinin sizinle konuşacağını ve duygularını açacağını simgelemektedir. Utangaçlığını aşana kadar sabırlı ve olumsuz yüz ifadesi takınmamayı tavsiye etmeliyiz.

14:14 Saatinin Anlamı: En özel saatlerden biri olup evlilik teklifine hazır olun anlamı taşımaktadır. Birlikte olduğunuz arkadaşınızın kafasından sizin için hayatını birlikte geçireceğiniz kavramı tamamıyla oluşmakta olup teklif aşamasına geldiğini simgelemektedir.

15:15 Saatinin Anlamı: İnsanların işlerden, hayatın koşuşturmacasından kaçınma aracı olarak gördüğü tatili simgelemektedir. Sevgiliniz veya sizden hoşlanan bir arkadaşınız hayal ettiği o sakin ve huzurlu tatili sizinle geçirmek istediğini anlatmaktadır.

16:16 Saatinin Anlamı: Sevdiğiniz kişinin sadece size odaklandığını ve aklında sadece siz olduğunu simgelemektedir. Bu durumu da kendi arkadaş ortamında dile getirmekten çekinmediğini, her fırsatta çevresine sizden bahsettiği anlamına gelmektedir.

17:17 Saatinin Anlamı: Kurduğun hayallerde yalnız olmadığınızı simgelemektedir. Sevdiğiniz kişi sizinle aynı hayalleri görüyor ve bu hayalleri birlikte paylaşmayı hedeflediği anlamına gelmektedir. Bu saat çevresine pozitiflik saçan kişileri de göstermektedir.

18:18 Saatinin Anlamı: Beklenen bir istek veya dileğin gerçekleşecek olduğunu simgelemektedir. Aynı zamanda sevdiğiniz kişinin sizden başka birini görmediğini ve sizi her şeyden fazla sevdiğini de anlatmaktadır.

19:19 Saatinin Anlamı: Sevdiğiniz kişinin size karşı duygularının en yoğun bir şekilde hissettiğini ve o anda yanında olsanız sizin ellerinizden tutarak sevgi dolu bir öpücük konduracağını simgelemektedir. Ayrıca sevdiğiniz kişinin size karşı duyduğu özlemi de ifade eden bir saattir.

20:20 Saatinin Anlamı: Olumsuz bir anlam taşıyan bu saat sevdiğiniz kişi ile aranızda sorunlar olduğunu ve bir şeylerin artık bitme noktasına yaklaştığını simgelemektedir. O anda sevdiğinizin bir başkası ile konuştuğu anlamı da taşımaktadır.

21:21 Saatinin Anlamı: Özellikle aşk yaşantınızda işlerin yolunda gittiğini ayrıca ileriye doğru da daha da güzel günlerin sizi beklediğini simgelemektedir. Sevdiğiniz kişinin sizinle ilgili gelecek planları yaptığını da anlatmaktadır.

22:22 Saatinin Anlamı: Çevrenizde farkındalığınızın yüksek olduğu anlamı taşımaktadır. Özellikle sevdiğiniz veya sizden hoşlanan biri sizinle bir kahve içmeyi arzu etmeyi de anlatmaktadır.

23:23 Saatinin Anlamı: Çalışma hayatınız için iyi ve güzel gelişmeler olacağını simgelemektedir. Yükselme ve zam açısından şansınızın yüksek olduğunu da anlatmaktadır. Aşk yaşantınız açısından sevdiğiniz sizi hayatındaki tek kişi olarak görmekte olduğu anlamına da gelmektedir.

TERS SAATLERİN ANLAMI (2023)

Gün içerisindeki ters saatler 13 taneden oluşup şunlardır: 01:10, 02:20, 03:30, 04:40, 05:50, 10:01, 12:21, 13:31, 14:41, 15:51, 20:02, 21:12 ve 23:32’den oluşmaktadır. Şimdi bu ters saatlerin anlamı ve yorumlarına değinelim.

01:10 Saatinin Anlamı: Bu saat olumsuz bir anlam içermekte olup düşündüğünüz kişinin sizin ona gösterdiğiniz ilgi ile aynı oranda size karşılık vermediğini simgelemektedir. Biraz daha olumsuz bir anlam daha içerip, kandırıldığınızı, ihanete uğradığınızı ve hislerinizin karşılıksız olduğunu da anlatmaktadır.

02:20 Saatinin Anlamı: Buda olumsuz bir anlama gelmekte olup sürekli göz göze geldiğiniz kişinin sizden hoşlandığını ama aslında size karşı hiçbir şey hissetmediğini simgelemektedir. Yani siz ondan hoşlanırken onun bu durum umurunda olmadığını anlatmaktadır.

03:30 Saatinin Anlamı: Aşık olduğunuz kişinin size karşı hiçbir şey hissetmeyip size aşık olmadığını simgelemektedir. Bu durumun bilincinde olarak temkinli hareket etmenizde yarar vardır.

04:40 Saatinin Anlamı: Sevdiğiniz veya ilgi duyduğunuz kişinin size aşık olmadığını, sizi kendine bir arkadaş ve dost olarak gördüğünü simgelemektedir. Bu kişinin aklında siz değil başka bir kişi olduğunu göstermektedir.

05:50 Saatinin Anlamı: İlgi duyduğunuz kişinin size karşı olumlu ve ciddi duygular beslediğini simgelemektedir. Her geçen gün bu duygu ve düşüncesi artarak devam edeceği anlamı da taşımaktadır.

10:01 Saatinin Anlamı: Sizden hoşlanan birinin sizinle görüşmek için her şeyi yapabileceğini ve görüşebilmek için yer yolu deneyeceğini simgelemektedir. Eski sevgilinizin sizi özlediği anlamı da taşımaktadır.

12:21 Saatinin Anlamı: Bu saat dilimi hayatınızda var olan kişinin size evlilik teklifi hazırlık içerisinde olduğunu simgelemektedir. Bekar iseniz size her an bir teklifin gelebileceği anlamı taşımaktadır. Bu teklifler telefon veya sosyal medya üzerinden gelebilir.

13:31 Saatinin Anlamı: Olumsuz bir anlam içermekte olup eğitim, iş dünyası ve aile yaşantınız için hoş olmayan zamanlara yaklaşığınızı simgelemektedir. Gönül dünyanız açısından ise ilgi duyduğunuz kişinin bu durumu hiç umursamadığı anlamına da gelmektedir.

14:41 Saatinin Anlamı: Bu saat oldukça olumlu ve keyifli anlamlar içermektedir. Olumsuz gibi gözüken bazı durumlar kısa bir süre sonra düşündüğünüzden de daha iyi sonuçlar alacağınızı simgelemektedir.

15:51 Saatinin Anlamı: Bu saatin anlamı eski sevgilinin tekrar sana dönecek olduğunu ve yeniden barışacak olduğunuzu simgelemektedir. İlişkisi devam eden kişiler içinse sevdikleri tarafından mutlu olabilecekleri sürpriz ve hediyelerin gelecek olduğu anlamı taşımaktadır.

20:02 Saatinin Anlamı: Genel anlamda ufukta bir evlilik olduğu anlamını taşımaktadır. Hoşlandığınız veya sevdiğiniz kişinin sizinle ilgili gelecek planları yaptığını simgelemektedir. Sizde bu doğrulta doğru adımlar atmayı ihmal etmemeniz gerekecektir.

21:12 Saatinin Anlamı: Sevdiğiniz veya ilgi duyduğunuz kişi de sizinle iyi zaman geçirme dileğinde olduğunu simgelemektedir. Ama siz de ona karşı ilgili ve duyarlı davranmalısınız. Çevrenize karşı ilginizin ve analizinizin üst seviyede olduğu anlamına da gelmektedir.

23:32 Saatinin Anlamı: Çok özel saatlerden biri olan bu saat hayatınızdaki özel kişinin sizi deliler gibi sevdiğini simgelemektedir. Karşılıklı his ve duyguların çok yoğun ve yüksek olduğu bir saattir.

BENZER İÇERİKLER

23.32 Saat Anlamı Nedir?

Binlerce yıldır dünya üzerinde birçok zaman ölçme aleti kullanılmıştır. Her kullanılan zaman ölçme aleti sadece saatin kaç olduğunu...

Odun Külü Bahçeye Atılır Mı?

Son yıllarda doğaya ve kır hayatına olan ciddi yönelimle beraber doğada yaşamanın gereklilikleri ve unutulan bazı köy hayatı...

Epikürizm Nedir? Epikür Kimdir? Epikürcüler Neyi Savunur?

Epikür düşünce veya epikürizm kendi içinde ilginç anlamlar barındıran bazı düşüncelere göre de birbiriyle çelişiyormuş gibi gözüken, özellikle...

Tourette Sendromu Nedir? Tedavisi Var Mı?

Tourette Sendromu diğer adıyla Tik Hastalığı olarak da bilinmekte olup basite alınabilecek bir rahatsızlık değildir. Tik, ülkemizde basit...