Ekim Ayı Halka Arz Olacak Şirketler

Özellikle geçen yıldan itibaren en fazla kazandıran yatırım aracı olan borsa bu yıl da en fazla kazandıran araç olmayı sürdürüyor. İşte bu sebepten dolayı vatandaşların da özel ilgi alanına girmeye devam etmektedir. Borsaya giriş için en güzel yöntem olarak kabul gören halka arz edilecek hisseler eski ve yeni kullanıcıların ilgiyle takip ettiği gelişmelerin başında gelmektedir.

Her ay olduğu gibi bu ay da bir sonraki ay olan ekim ayından itibaren halka arz edilmeyi bekleyen şirketleri ve kısa özelliklerini sizler için derledik.

2023 Yılı Halka Arz Listesi

Sümer Varlık Yönetim A.Ş: SMRVA Bist koduyla halka arz edilecek şirket 12 milyon lot ile işlem görmeyi beklemektedir. Kuruluş tarihi 2015 yılı olan şirketin aracı kurumu Şeker Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.

Tab Gıda San. ve Tic. A.Ş: 1994 yılında kurulan şirket gıda alanında faaliyet göstermekte olup Türkiye’ye Burger Kıng, Sbarro, Popeyes, Arbys, Usta Dönerci, Usta Pideci ve Subway gibi fast foot sektörünün öncülerini getirmeyi başarmıştır. 46.483.400 lot ile borsaya girmeyi bekleyen şirketin aracı kurumu İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Artemis Halı A.Ş: 17.000.000 lot ile halka arz edilecek şirketin aracı kurumu İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. temel faaliyet alanı halı sektörü olup birçok yerde satış noktası bulunmaktadır.

Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic. A.Ş: ALKLC Bist koduyla halka arz edilecek şirketin aracı kurumu Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. 33.885.000 lot ile borsaya girmesi beklenen şirket 1996 yılında kurulmuş olup temel faaliyet alanı süt ve süt ürünlerinden oluşmaktadır.

n11 Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri A.Ş: ONBIR Bist koduyla halka arz edilecek olan şirket 33.000.000 lot ile girmesi beklenmektedir. Dijital pazarlama alanında hizmet veren şirketin binlerce tedarikçisi bulunmaktadır.

Penti Penca Tekstil Çorap San. ve Tic. A.Ş: 2012 yılında İstanbul’da kurulan şirket tekstil alanında hizmet vermektedir. 144.344.694 lot ile halka arz edilmeyi beklemekte olup aracı kurumu Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

BENZER İÇERİKLER

23.32 Saat Anlamı Nedir?

Binlerce yıldır dünya üzerinde birçok zaman ölçme aleti kullanılmıştır. Her kullanılan zaman ölçme aleti sadece saatin kaç olduğunu...

Odun Külü Bahçeye Atılır Mı?

Son yıllarda doğaya ve kır hayatına olan ciddi yönelimle beraber doğada yaşamanın gereklilikleri ve unutulan bazı köy hayatı...

Epikürizm Nedir? Epikür Kimdir? Epikürcüler Neyi Savunur?

Epikür düşünce veya epikürizm kendi içinde ilginç anlamlar barındıran bazı düşüncelere göre de birbiriyle çelişiyormuş gibi gözüken, özellikle...

Tourette Sendromu Nedir? Tedavisi Var Mı?

Tourette Sendromu diğer adıyla Tik Hastalığı olarak da bilinmekte olup basite alınabilecek bir rahatsızlık değildir. Tik, ülkemizde basit...