Mayıs Ayının En Çok Kazandıranı Ne Oldu?

Günümüzde insanlar fiyatların sürekli artması sebebiyle ister kısa vadeli ister uzun vadeli küçük veya büyük meblağlarla yatırım yapmayı önemsemektedir. İşte burada hangi yatırım aracı en fazla kazandırmaktadır diye merak etmekte olup araştırmalarını bu yönde yapıp kararını vermektedir.

Küçük veya büyük yatırımcılar ekonomik verileri dikkatlice inceleyip kararlarını vermektedir. Bunu anlamanın en önemli kaynağı ise bir önceki ay hangi yatırım aracının en çok kazandırdığını verilerle incelemek olmaktadır. Şimdi size bir önceki, son üç ay ve son bir yılın verilerini en doğru kaynaktan aktaralım.

MAYIS AYININ EN ÇOK KAZANDIRANI KÜLÇE ALTIN

TÜFE ile indirgenmiş reel getiri oranı en yüksek olan yatırım aracı %4,55 ile külçe altın olmuştur. Mayıs ayının en çok kaybettireni ise %-7,73 ile BİST 100 olmuştur.

SON 3 AYIN EN ÇOK KAZANDIRANI YİNE KÜLÇE ALTIN

Son üç ay incelendiğinde en çok kazandıran yatırım aracı %16,84 ile külçe altın olup bunu %4,35 ile Euro izlemektedir. En çok kaybettireni ise yine mayıs ayı gibi %-11,69 ile BİST 100 olmuştur.

SON 6 AYIN EN ÇOK KAZANDIRANI YİNE KÜLÇE ALTIN

Mayıs ayı ve son üç ayda olduğu gibi son altı ayın en çok kazandıran yatırım aracı %21,53 ile külçe altın olup bunu %5,25 ile Euro izlemiştir. En çok kaybettiren yatırım aracı ise %-14,39 ile Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) olmuştur.

SON 1 YILIN EN ÇOK KAZANDIRANI İSE BORSA

ikinci sırayı %3,27 ile külçe altın takip etmiştir. Reel getiride en çok kaybettiren ise %-16,89 ile mevduat faizi olmuştur.

Kaynak: TÜİK

BENZER İÇERİKLER

23.32 Saat Anlamı Nedir?

Binlerce yıldır dünya üzerinde birçok zaman ölçme aleti kullanılmıştır. Her kullanılan zaman ölçme aleti sadece saatin kaç olduğunu...

Odun Külü Bahçeye Atılır Mı?

Son yıllarda doğaya ve kır hayatına olan ciddi yönelimle beraber doğada yaşamanın gereklilikleri ve unutulan bazı köy hayatı...

Epikürizm Nedir? Epikür Kimdir? Epikürcüler Neyi Savunur?

Epikür düşünce veya epikürizm kendi içinde ilginç anlamlar barındıran bazı düşüncelere göre de birbiriyle çelişiyormuş gibi gözüken, özellikle...

Tourette Sendromu Nedir? Tedavisi Var Mı?

Tourette Sendromu diğer adıyla Tik Hastalığı olarak da bilinmekte olup basite alınabilecek bir rahatsızlık değildir. Tik, ülkemizde basit...