Rüyada Gördüklerimiz Ne Anlama Gelir?

İlk insanlardan günümüze kadar olan süreçte merak edilen birçok şey olmuştur. Ama yine tarihin ilk zamanlarından beri insanların en çok merak ettiği şeylerden biri de rüyalarda gördüklerimizin anlamları olmuştur. Bilimsel olarak gördüğümüz rüyaların birçoğunu hatırlamıyoruz bile. Ama sabah uyandığımızda aklımızda kalan rüyayı hemen ya internette araştırıyoruz ya da ailedeki bu konularla alakalı en yaşlı kişiye başvuruyoruz.

Doğal olarak rüyada görülen şeyleri her insanın yorumlaması farklı olabilmektedir. Bunları merak etmek, anlamlarını çözmeye çalışmak yanlış bir düşünce değildir. Binlerce yıllık insanlık tarihinde rüya yorumu yapan kabile görevlilerinden imparatorlukların maaşlı çalıştırdıkları rüya yorumcularına kadar uzanan tarihi geçmişini de unutmamak lazım.

Ama atlamamamız gereken bir gerçek te, yaşantımızı rüyalarımıza göre belirleyemeyeceğimizdir. Şimdi rüyada görülen bazı şeylerin genel olarak ne anlama gelebileceğini sizlerle paylaşalım.

Rüyada Ağlamak Ne anlama Gelir?

Rüyada ağlamak, gören kişinin içindeki sıkıntıların, dertlerinin ve kötü düşüncelerinin akıp gittiğine, onun yerine de içinin huzur dolacağı anlamı taşımaktadır.

Rüyada Fare Görmek Ne anlama Gelir?

Rüyada fare görmek genellikle huzursuzluk olarak tabi edilir. Kişinin beden sağlığında veya çalışma hayatında sıkıntıya düşüp huzursuz olacağını işaret eder.

Rüyada Bal Görmek veya Bal Yemek Ne anlama Gelir?

Rüyada bal görmek ya da bal yediğini görmek zenginliğe, bolluğa, sıkıntı ve zahmet çekmeden ulaşacağına işaret etmektedir.

Rüyada At Görmek Ne anlama Gelir?

Rüyada at görmek ile ilgili birçok tabir vardır. Ama genel olarak tabir edilen rüyasında at gören kişi berekete ve bol kısmete sahip olduğuna inanılır. Ayrıca hayatının yoluna gireceğini de simgelemektedir.

Rüyada Bebek Görmek Ne anlama Gelir?

Rüyada bebek görmek, hastalıklı ve üzüntülü günlerinden kurtulma haberini almaya işaret eder.

Rüyada Evlendiğini Görmek Ne anlama Gelir?

Rüyada evlendiğini görmek, rüyayı gören kişinin çok yakında zengin olarak bolluğa, berekete kavuşacağını işaret eder.

Rüyada Güvercin Ne anlama Gelir?

Rüyada güvercin görmek, müjdeli habere işarettir. Güvercin görmek ayrıca mutluluk ve neşe olarak da yorumlanır.

Rüyada Deniz Görmek Ne anlama Gelir?

Rüyada deniz görmek genellikle hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Kişinin uzun ömre sahip olduğunu ya da yaptığı işlerde kazancının çoğalacağına işaret edilir.

Rüyada Kaybolduğunu Görmek Ne anlama Gelir?

Rüyada kaybolduğunu görmek, yaptığı işlerde aldığı kararlarda çelişkide olduğuna işarettir.

Rüyada Limon Görmek Ne anlama Gelir?

Rüyada limon görmek çoğu zaman iyiye işaret olmadığına inanılır. Gören kişinin sağlık sorunları yaşayacağına işaret etmektedir.

 

Editör: Emre Selçuk

BENZER İÇERİKLER

23.32 Saat Anlamı Nedir?

Binlerce yıldır dünya üzerinde birçok zaman ölçme aleti kullanılmıştır. Her kullanılan zaman ölçme aleti sadece saatin kaç olduğunu...

Odun Külü Bahçeye Atılır Mı?

Son yıllarda doğaya ve kır hayatına olan ciddi yönelimle beraber doğada yaşamanın gereklilikleri ve unutulan bazı köy hayatı...

Epikürizm Nedir? Epikür Kimdir? Epikürcüler Neyi Savunur?

Epikür düşünce veya epikürizm kendi içinde ilginç anlamlar barındıran bazı düşüncelere göre de birbiriyle çelişiyormuş gibi gözüken, özellikle...

Tourette Sendromu Nedir? Tedavisi Var Mı?

Tourette Sendromu diğer adıyla Tik Hastalığı olarak da bilinmekte olup basite alınabilecek bir rahatsızlık değildir. Tik, ülkemizde basit...